Msp CompetitionMotoryzacja i nie tylko

Oleje

OBECNY W PONAD 100 KRAJACH NA ŚWIECIE

Dzięki dużej aktywności międzynarodowej i konsekwentnej, trwającej już od 25 lat, strategii rozwoju międzynarodowego, MOTUL jest dziś obecny w ponad 100 krajach na świecie.

Chcąc być możliwie jak nabliżej swoich klientów, Grupa MOTUL została podzielona na 7 strategicznych regionów na całym świecie. Dzięki temu jesteśmy w stanie w zdecentalizowany sposób wspierać i rozwijać markę na ponad 100 rynkach.

Tym samym możemy w każdej chwili zagwarantować naszym klientom najwyższej jakości produkty, dostosowane do ich specyficznych potrzeb oraz szybki i profesjonalny serwis.

Adres sklepu: www.motul-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Firma dostarcza oleje silnikowe dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a zaawansowane rozwiązania stosowane w olejach silnikowych Castrol tworzone są w centrach technologicznych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Integralną częścią strategii biznesowej firmy Castrol jest partnerstwo z koncernami samochodowymi (m.in. VW, Toyota, BMW, DAF, Ford, Volvo czy MAN). Co-engineering pozwala na opracowywanie środków smarnych, olejów do diesla jak i silników benzynowych, olejów hydraulicznych równocześnie z silnikiem lub przekładnią, do której ma służyć. Dzięki swoim osiągnięciom i 110-letniej praktyce w oferowaniu olejów najwyższej jakości, Castrol jest dzisiaj największym na świecie specjalistą w produkcji olejów, środków smarnych, płynów technologicznych i eksploatacyjnych. Dostarcza oleje dostosowane niemal do każdego rodzaju pojazdów, a najbardziej wymagającym kierowcom oferuje wiodący olej Castrol EDGE z nową technologią FSTTM (Fluid Strength Technology). Od 2001 roku Castrol należy do Grupy BP.

Adres strony: www.castrol-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Czterdzieści lat temu na sklepowe półki trafił syntetyczny olej silnikowy Mobil 1. Od 1974 roku standardy w zakresie ochrony silnika i jakości olejów znacznie się zmieniły. Duża w tym zasługa bliskiej współpracy Mobil 1 z producentami pojazdów i zespołami wyścigowymi, której efektem są nowe technologie dla motoryzacji. Od wielu lat specjaliści ExxonMobil prowadzą badania nad składem chemicznym oraz rozwijają nowe formulacje smarne. Dzięki temu Mobil 1 zyskał miano zaawansowanego technologicznie oleju silnikowego. Historia Mobil 1 tak naprawdę zaczyna się znacznie wcześniej, bo w drugiej połowie lat sześćdziesiątych. Wówczas rząd Stanów Zjednoczonych poprosił ExxonMobil o wyprodukowanie smaru do podwozi samolotów, który nie zamarzałby w temperaturach rzędu –40°C. Odpowiedzią był syntetyczny smar Mobilgrease 28, który do dzisiaj jest stosowany w branży lotniczej.

Adres sklepu: www.mobil-oleje.pll

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Royal Dutch Shell – brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny, zajmujący się głównie wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej oraz ich przesyłem, przetwórstwem, dystrybucją i sprzedażą.

Początek firmy datuje się na rok 1890, kiedy to wspierany przez króla holenderskiego - Wilhelma II Royal Dutch Petroleum Company zbudował swoją pierwszą platformę wydobywczą na Sumatrze. Współcześnie koncern Shell wraz z ExxonMobil uchodzą za największe w swojej branży.

Przychody koncernu na poziomie 355 miliardów dolarów w 2007 roku, to drugi wynik na świecie po ExxonMobil (365 miliardów dolarów). W 2008 w związku z kryzysem gospodarczym przychody koncernu znacząco spadły, a nowy prezes (Peter Voser, który objął stanowisko 1 lipca 2009) zapowiedział wprowadzenie programu restrukturyzacyjnego polegającego m.in. na ograniczeniu zatrudnienia o ok. 10 tys. osób. Według badania waszyngtońskiej organizacji Good Jobs First koncern Shell otrzymał ok. 2 mld dolarów dotacji z programów federalnych i stanowych w okresie 2010-2013 – co uplasowało go wśród 10 najbardziej dotowanych firm w USA.

Od początku istnienia firmy logotypem firmy jest stylizowana muszla małża, a nazwa angielska również nawiązuje do muszli (słowo shell oznacza "muszla"), gdyż założyciel firmy Marcus Samuel w 1833 r. otworzył w Londynie sklep z antykami i orientalnymi muszlami.

Adres sklepu: tanie-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Dr John Ellis, amerykański lekarz odkrył właściwości smarne ropy naftowej badając jej potencjalne właściwości lecznicze. Olej, który przygotował w 1866 r. działał skutecznie w wysokich temperaturach, a szczególnie nadawał się jako środek smarny do dużych silników parowych tamtych czasów. Olej do cylindrów dr. Ellisa uwolnił zawory silników parowych, umożliwiając im swobodniejsze poruszanie się. Osiem lat później wynalazca nadał swojemu olejowi smarnemu nazwę „Valvoline”. Był to pierwszy znak towarowy młodego przemysłu naftowego. Ten epokowy wynalazek rozwiązał problemy z zatykaniem się zaworów, korozją cylindrów i nieszczelnością uszczelek — przygotowując grunt pod bardziej wydajne silniki parowe oraz rozwój Stanów Zjednoczonych dzięki kolejnictwu oraz statkom parowym. Dziś środki smarne, środki chemiczne oraz pielęgnacyjne do samochodów marki Valvoline™ są produkowane, rozprowadzane i sprzedawane w ponad 100 krajach przez firmę Ashland Consumer Markets (Valvoline), będącą oddziałem handlowym firmy Ashland Inc. Innowacyjność Firma Ashland prowadzi sieć laboratoriów na całym świecie, w których opracowywane są i testowane wysokowydajne produkty Valvoline, wykraczające poza specyfikacje, dając użytkownikom pewność, że ich pojazdy będą uzyskiwać maksymalne osiągi. Ponad stuletnia tradycja jakości Szczycąc się ponad 140-letnią historią sukcesów marka Valvoline jest uznawana za lidera jakości, zarówno w zakresie produktów jak i jakości, ciesząc się milionami lojalnych klientów na całym świecie.

Adres sklepu: www.valvoline-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Total – francuskie przedsiębiorstwo petrochemiczne, którego działalność obejmuje wydobycie i przeróbkę ropy naftowej i gazu ziemnego a także ich transport, dystrybucję i marketing. Total jest także producentem wyrobów chemicznych. Jest jedną z pięciu największych prywatnych spółek naftowych na świecie obok ChevronTexaco,ExxonMobil, BP i Royal Dutch/Shell.

Total założony został w 1924 r. jako Compagnie française des pétroles (CFP) przez rząd francuski. CFP miała być narodową spółką z branży naftowej. Jednak od początku jej istnienia silnie zaangażowany był w nią kapitał prywatny. CFP przejęła 23% udziałów w Turkish Petroleum Company (w 1929 r. przemianowana na Iraq Petroleum Company), które wcześniej były w posiadaniu niemieckich banków, a które zostały przyznane Francji na konferencji w San Remo w 1920 r. W 1985 r. spółka CFP zmienia nazwę na Total CFP. W 1991 r. nazwa przedsiębiorstwa ulega skróceniu do Total. Po przejęciu belgijskiego koncernu Petrofina, spółka przybiera nazwę TotalFina, a po włączeniu do grupy spółki Elf Aquitaine w 2000 r., nazwę TotalFinaElf. Spółka powraca do prostej nazwy Total w 2003 r.

Total prowadzi interesy w 130 krajach, zatrudniając 110 tys. pracowników. Obsługuje ponad 4 milionów klientów dziennie w ponad 15 000 stacjach paliw na całym świecie. Obecnie spółka Total prowadzi także działalność na polskim rynku, otwierając 100 stacji paliw w zachodniej i południowej Polsce. Plan rozwoju zakłada również rozszerzenie obszaru działalności na inne regiony kraju.

Adres sklepu: www.tanie-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Grupa Lotos – polska grupa kapitałowa skupiająca kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży poszukiwań, wydobycia oraz przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych (paliw, olejów, asfaltów, smarów, parafin itp.). Najważniejszą jej częścią jest rafineria ropy naftowej zlokalizowana w Gdańsku-Rudnikach, nad Martwą Wisłą – jest to największe przedsiębiorstwo na Pomorzu i druga pod względem przerobu rafineria w Polsce. Spółką matką grupy kapitałowej jest spółka Grupa Lotos S.A., co powoduje, że dla uniknięcia nieporozumień używa się czasem nazw Grupa Lotos S.A. (dla spółki) i Grupa Kapitałowa Lotos (dla grupy kapitałowej).

Adres sklepu: www.tanie-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Petronas – malezyjskie przedsiębiorstwo naftowe założone w 1974 roku. Przedsiębiorstwo jest spółką publiczną. Swoją siedzibę ma w Tower One Petronas Towers.

Przedsiębiorstwo było jednym z głównych sponsorów zespołu Formuły 1, BMW Sauber. 21 grudnia 2009 roku spółka podpisała wieloletnią umowę sponsorską z innym zespołem Formuły 1, Mercedes GP.

Adres sklepu: www.petronas-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Asortyment produktów Selenia jest opracowywany przy ścisłej współpracy z branżą zarówno motoryzacyjną jak i przemysłową, aby przewidywać i zaspokajać przyszłe wymagania rynku. Oferuje również klientom produkty gwarantujące wyjątkową i niezawodną wydajność, a także przyjazne dla środowiska.

Adres sklepu: www.selenia-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

Założona w 1957 roku w Niemczech firma Liqui Moly wzięła swą nazwę od dwusiarczku molibdenu, związku chemicznego o doskonałych właściwościach smarnych. Przedsiębiorstwo zawdzięcza sukces na rynku dodatków czyszczących i uszlachetniających, środków smarnych oraz olejów wysokim nakładom na badania i rozwój nowoczesnych technologii, dzięki którym jego produkty cechują się niezwykłą skutecznością, poświadczoną certyfikatem TÜV. Wyroby marki Liqui Moly sprzedawane są w ponad 100 krajach i spełniają wymogi techniczne czołowych niemieckich producentów samochodów. Właściciele pojazdów z silnikami wysokoprężnymi cenią dodatek do paliwa Diesel Spülung produkcji firmy Liqui Moly, który już przy pierwszym użyciu znacząco poprawia działanie silnika, usuwając osady gromadzące się w układzie wtryskowym.

Adres sklepu: www.liquimoly-oleje.pl.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================

edno jest pewne – wszystko stale się rozwija. Wymagania stawiane pojazdom i maszynom są z dnia na dzień coraz większe. Presja, aby pozostać na szczycie nigdy nie daje chwili wytchnienia. Lepsze osiągi, większa wydajność, redukcja kosztów – nikt nie rozumie tego lepiej niż Millers Oils. Millers Oils – angielski producent środków smarnych dla motoryzacji i przemysłu. Nieprzerwanie od 1887 roku. Aby tak się mogło dziać, zawsze głównym motorem naszych działań jest i była innowacja. Dlatego inwestujemy w badania i rozwój naszych produktów, co pozwala nam na opracowywanie jednych z najbardziej zaawansowanych formuł na świecie. Dla naszych klientów nie jesteśmy jedynie dostawcami, jesteśmy partnerami z pomysłem. Myślimy o przyszłości. Dostosowujemy się do ich potrzeb. Oferujemy kreatywne rozwiązania ich codziennych problemów. Wymaga to wiele energii, poświęcenia oraz elastyczności. W porównaniu do innych firm w przemyśle olejowym, dużo szybciej wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia naukowe. Adaptujemy nowe technologie szybciej, szybko też dowiadujemy się jakie korzyści mogą one przynieść naszym klientom. Reasumując, działamy bardzo płynnie. W efekcie oferujemy nieprawdopodobnie szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, którym możesz w pełni zaufać, i od których możesz oczekiwać większej ochrony i osiągów nawet w ekstremalnych warunkach, gdziekolwiek je zastosujesz. Działamy inaczej niż większość dużych firm. Millers Oils ciągle jest niezależną firmą rodzinną – niezmiennie od 1887 roku Nasze produkty najbardziej surowe wymagania producentów samochodów, a wiele jest przez nich oficjalnie rekomendowanych. Pomogliśmy zrewolucjonizować rynek olei do samochodów ciężarowych, oferując oleje silnikowe, które (w zależności od typu pojazdu) można wymieniać nawet co 100 000 km Zdobyliśmy nagrodę Brytyjskiego Instytutu Transportu za najlepsze oleje i smary – dwukrotnie. Jako pierwsi wyprodukowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek olej dedykowany tylko do silników wysokoprężnych, co zostało docenione przez magazyn Diesel Car Specjalistyczne produkty Millers Oils są ciągle testowane w najbardziej wymagających dyscyplinach motorsportu. Wiele z produktów stworzonych przez nas do użytku ekstremalnego w sportach wyczynowych, jest obecnie oferowanych dla każdego. Wiele innowacji z sektora Motorsportu jest obecnie wykorzystywanych w innych sektorach. Zdobyliśmy prestiżową nagrodę Międzynarodowej „Firmy Roku w sektorze: Motorsport” w roku 2005, przy wyjątkowo silnej konkurencji. Nasza siedziba znajduje się w Brighouse w północnej Anglii. Stąd pochodzą nasze wszytskie produkty, które wysyłamy m.in. od Europy, aż na Daleki Wschód: Chin, Nowej Zelandii, Taiwanu, Hong-Kongu, Korei, czy Bangladeszu. Jakość popłaca. Posiadamy certyfikat ISO 9001, jesteśmy członkami FPAL, UKLA, UEIL oraz Classic British Quality Charter. Od ponad stulecia rozwijamy i dostarczamy oleje i smary, dodatki do paliw dla rynku samochodów osobowych, ciężarowych oraz przemysłu, dbając o to, aby nasi klienci zawsze dysponowali produktami lepszymi niż inne.

Adres sklepu: www.millers-oleje.pl

!Wejdź do sklepu!

===========================================================